Choď na obsah Choď na menu
 


Kvetinka, z krepového papiera.

 


 

 

ČO POTREBUJETE:

 

krepový papier ľubovoľnej farby
zelený krepový papier na stonku a listy
tenší medený drôtik
pevnejší zelený drôtik na stonku a listy
nožnice
vatu
špajdľu alebo drievko
lepidlo

 

 

POSTUP:

Vytvorenie puku
Z malého kúska vaty si vytvorte guľôčku a z krepového papiera vystrihnite štvorec s rozmermi napríklad 6 x 6 cm. Vatu obaľte papierom, na konci ho spojte a obmotajte medeným drôtikom.

Okvetné lístky
Lístky zhotovíte z viacvrstvového papierového šúľka krepového papiera, z ktorého odrežete obdĺžnik 6 x 8 cm. Z neho vystrihnite okvetné lístky, na širšej strane ich zľahka roztiahnite a zatočte pomocou drievka. Postupne ukladajte okolo puku a pripevnite ich drôtikom.
Listy
Zo zeleného krepového papiera si vystrihnite obdĺžnik veľkosti asi 7 x 15 cm a po dĺžke ho preložte na polovice, aby bol papier dvojmo na sebe. Vlepte doň zelený drôtik (dlhý asi 10 cm) a nechajte zaschnúť. Potom vystrihnite tvar listu a hotový list trochu poohýbajte, aby pôsobil živo, a pripevnite ho k stonke. Kvet dokončíte tak, že dlhý krepový pásik dvojitej hrúbky a obmotáte ho okolo stonky
.
Stonka
Do puku zapichnite zelený drôt a zrežte ho podľa toho, akú dlhú stonku bude mať vaša ruža.

 

 

 

 

Skúste aj púpavu

 

 

Obrázok

 

  

ČO POTREBUJETE:

 

žltý a zelený krepový papier
aranžovací drôt, viazací drôt
pevnejší zelený drôtik na stonku a listy
nožnice
vatu
špajdľu alebo drievko
lepidlo

 

POSTUP:

Obrázok

Odstrihnite si zo žltého krepového papiera pás dlhý 50cm a vysoký 5cm. Pásik poprekladajte na šírku asi 10cm a do polovice ho po výške rozstrihajte na tenké pásiky.

Obrázok Vezmite špajdlu alebo aranžovací drôtik a jemným riasením naň dookola omotajte tento pásik. Dobre spevnite viazacím drôtom, aby sa hlavička nehýbala. Strapatú hlavičku rovno zastrihnite.
Obrázok Zo zeleného krepového papiera si odstrihnite pás dlhý 10cm a vysoký 4cm. Do polovice ho ponastrihujte na tenké pásiky. Jednotlivé pásiky medzi prstami zošúľajte. Pás priložte ku kvetu a dobre prilepte.
Obrázok Vezmite si pás zeleného krepového papiera šírky 4cm a na vrchu ho prilepte ku okvetnému lístku. Postupne okrúcajte okolo špajdle alebo drôtika až na spodok, odstrihnite a prilepte ku stonke. Kvietok je hotový.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

super

(dida, 14. 5. 2014 14:04)

krasa